A derék fájdalom rengeteg embert érint, legyen az a munka körülményeink következménye, mozgáshiány, vagy izomrándulás. Mikor forduljunk orvoshoz és mit tehetünk a tünetek enyhítéséért?
Az első és legfontosabb a nyugalomba helyezés, fájdalomcsillapítás és az izmok ellazítása, mely kiegészülhet gyengéd masszírozással.
Egy-két napos pihentetés után javasolt az érintett terület nyújtása, majd fokozatosan át lehet térni az egyre nagyobb kiterjedésű mozgásokra. Mindenképpen lassabb, gyors mozdulatokat nem igénylő mozgásformát érdemes választani, mint például a jóga vagy a pilates, melyek főként mérsékelt derékfájdalom esetén vagy megelőzés céljából lehetnek megfelelőek.
Súlyosabb esetekben viszont a legjobb választás a gyógytornász által vezetett célzott deréktorna.
A megfelelő testhelyzet alvás közben sokat segíthet a derékfájáson. Válassz keményebb matracot, mely megfelelő alátámasztást nyújt. A túl puha matracokba a test súlyosabb részei mélyen belesüllyednek, és nagyon megnyújtják a gerincet, ami tovább ront a hát és derékproblémákon.
A mozgás és alvási pozíció mellett az optimális testhelyzet eléréséhez, főként az ülő munkát végzők esetében nagyon fontos a megfelelő szék és asztal kiválasztása, de nem elhanyagolható a székből való rendszeres felállás és sétálás sem. A deréktámasz használata szintén ajánlott.
Amennyiben hosszú időn keresztül nem múló derékfájdalomban szenvedsz, esetleg a lábakba sugárzó fájdalmat, zsibbadást érzel, sürgősen fordulj orvoshoz. Ekkor ugyanis fennáll a porckorongsérv gyanúja, ami minden esetben orvosi segítséget igényel. Az orvos a fizikai vizsgálaton túl a következő kezelésekre utalhat be:
és/vagy segíthet a megfelelő fűző kiválasztásában:
________________________________________________
Figyelem! Tanácsaink az orvosi vizsgálatot nem helyettesítik.
Forrás: http://bit.ly/2DbBLMg